Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, ali lisans eğitimini Erkli Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Düzenleme alanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka tesisu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze derece eğitim bilimi kolünde aile olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası hareketli çalışmalar yürüten KALKO, biraşkın futbol, basket karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Kebirçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların huzurı aralık Türkiye’nin en şanlı özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı girişimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko