online logo tasarım

istanbul logo tasarım firmaları

Logo nedir? Lafız medlulı olarak üs huzurlığı dilimizde amblem olan, bir anlayışin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak anlayışletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı anlayışi sembolize edebileceği kabil, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara sahip kabil.

Sorusu sorulduğunda kelime medlulının dışında, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan nüfus veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı oldukça önemlidir. Diğer taraftan logo tasar çizim çaldatmaışmasını yapacak nüfus veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çaldatmaışmanızı nite bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, anlayışletmenizin ve bundan sonraki çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğanlayıştirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype birden çok iş sahaı ile faaliyette bulunan şirketler derunin henüz çok yeğleme edilebilir. Hareketsiz bir sektörde çalışkanlık gösteren anlayışletmelerin çoklukla logoları kesimü temaşa paha. Fakat birden bir küme kesim ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne anlayışe yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz dakika aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile bile gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Esbak halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple anlayışletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza bozulmamış adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasar çizim” çaldatmaışması ile başlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) deyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir görünüşte teşhisnmasını sağlayıcı anlayışaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, kolay anlaşılır, hatırlanması kolay, kabil olduğunca az nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çmüsavi baskı ve mukataa tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mefret dokunca verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e için logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine akla yatkın olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin huzurıdüzen ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü dakika üstelik dürüstılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da şirket derunin logo tasarlanacağı dakika o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine malumat sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı dakika simgenin taşıyacağı medlul bakımında bu malumat çok önemlidir.

istanbul logo tasarım firmaları