Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki sema cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına cihet veren bir mabeyinç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çtuzakışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri kabilinden zatî detayları kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında tamam adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve sistem gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak taraf tuzakır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanların hayatlarına cihet veren bir disiplindir. Zaman birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine mehabetli rabıta göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle mevlit haritası yorumlamak, nefis analizi gerçekleştirmek, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en gerçek görevlerinden biridir. Kişinin mevlit evveliyatına, saatine ve yerine bakılırsa hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan ziyade bilgi sahibi bulunmak istiyorsanız, biraşırı terimle karşıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit evveliyatına bakılırsa belirlenir ve biraşırı kişiye bakılırsa nefis ve gelecekteki vakalar için bilgi verebilir.

  2. Arslan ıtır: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Tevellüt haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşlakin şekline gösterge eder.

Burç yorumlaması için çok ziyade bilgi sahibi bulunmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina bulunmak önemlidir.

Terim Mazmunı
Tevellüt haritası Bir kişinin mevlit anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini dışa vurum etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgi verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve nefis özellikleri ile müntesip ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere gösterge edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cihetünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değişçilikimlere gösterge edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, tamam bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, gelecek tahmini ve elan pek çok mevzu için bilgi tevdi dair az çok değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan